EN
TUA BAŞKANI SN. SERDAR HÜSEYİN YILDIRIM GLEX 2021’DE

TUA BAŞKANI SN. SERDAR HÜSEYİN YILDIRIM GLEX 2021’DE

TUA Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım 14-18 Haziran 2021 tarihleri arasında Uluslararası Astronot Federasyonu (IAF) ve Roscosmos’un ortaklaşa düzenlediği “Küresel Uzay Keşif Konferansı”na (GLEX 2021) üst düzey konuşmacı olarak katılacaktır.

St.Petersburg’da gerçekleşecek olan etkinlikte ajans temsilcileri, bilim insanları, mühendisler, girişimciler ve eğitimciler uzay alanındaki son durum, mevcut sorunlar ve yenilikçi çözümler için bir araya gelecektir. Uzaya yönelik araştırmalar için yapılan yatırımların sağlayacağı olanaklar ve bu olanakların nasıl dikkatli bir planlama ve uluslararası iş birliği ile arttırılabileceği tartışılacaktır. 


15 Haziran günü ya açılış paneline üst düzey konuşmacı olarak davet edilen Başkan Sn. Yıldırım, Türkiye’nin uzay alanındaki amaçları ve Milli Uzay Programı hakkında dünya çapındaki diğer uzay topluluklarına bilgilendirmede bulunacaktır. 


Konferans hakkında detaylı bilgi için:

https://www.iafastro.org/

https://www.iafastro.org/events/global-series-conferences/glex-2021/plenary-programme/thursday-17-june-2021/national-space-program-of-turkish-space-agency-tua.html

https://www.iafastro.org/events/global-series-conferences/glex-2021/plenary-programme/tuesday-15-june-2021/high-level-space-leaders-2.html

https://www.iafastro.org/events/global-series-conferences/glex-2021/speakers.html