EN

APSCO YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA BURS DUYURULARI

APSCO Burs Başvurusu

Türkiye Uzay Ajansı (TUA)’nın üyesi olduğu Asya-Pasifik Uzay İşbirliği Örgütü (APSCO), 2024 Eğitim Programları kapsamında; Beihang Üniversitesi, Harbin Teknoloji Enstitüsü ve Northwestern Polytechnical Üniversitesi için lisansüstü burs verilecek olup başvurular aşağıdaki takvime göre alınacak ve sonuçlandırılacaktır. Ön değerlendirme TUA tarafından yapılacak ve olumlu sonuçlanan başvurular APSCO’ya iletilecektir.

SÜREÇ

TARİH

AÇIKLAMA

Ön Başvuru Başlangıcı

25.12.2023

Bitiş tarihinde saat 16:00’da başvurular sona erecektir. Ön başvurular için gerekli belgeler; Başvuru Dilekçesi ve başvuru yapılan üniversite tarafından duyuru ekinde yer alan belgelerdir. Bu belgeler posta yoluyla veya şahsen aşağıda yer alan TUA adresine teslim edilecektir. Postadan kaynaklanabilecek gecikme ve sorunlardan başvuru sahibi sorumludur.

Ön Başvuru Bitiş

29.12.2023

Mülakat Listesi

02.01.2024

Başvuru kriterlerini karşılayan adayların listesi ve mülakat detayları (tarih, saat, bağlantı bilgileri) tua.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.

Mülakat Tarihleri

04.01.2024

05.01.2024

Mülakatlar yüzyüze ve/veya video konferans yöntemiyle İngilizce olarak gerçekleştirilecektir.

Aday Listesinin Açıklanması

05.01.2024

Liste tua.gov.tr adresinden açıklanacaktır. Adaya ayrıca e-posta gönderilmeyecektir.

Belgelerin Tamamlanması

05.01.2024

10.01.2024

Ön başvuru sürecinin akabinde nihai aday listesine seçilen başvuru sahiplerinin tanıtım broşüründe üniversite tarafından istenen bütün belgeler posta yoluyla veya şahsen aşağıda yer alan TUA adresine teslim etmeleri gerekecektir. Postadan kaynaklanabilecek gecikme ve sorunlardan başvuru sahibi sorumludur.

Burs başvuruları ile ilgili detaylara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

  1. Beihang Üniversitesi
  2. Harbin Teknoloji Enstitüsü
  3. Northwestern Polytechnical Üniversitesi

       EK: Başvuru Dilekçesi

Benzer Duyurular